Jak buraki mogą korzystnie wpływać na zdrowie serca?

2022-03-23
Jak buraki mogą korzystnie wpływać na zdrowie serca?

Nasze zdrowie i dobre samopoczucie wpływają na każdą część naszego życia i życia naszych bliskich. Dlatego tak ważne jest, aby traktować zdrowie serca jako część ogólnej wizji dobrego samopoczucia, niezależnie od wieku. Ale czy wiesz, że jedną z najlepszych dróg do zdrowego serca jest włączenie buraków do codziennej rutyny?

Zgadza się – buraki! Wierzcie lub nie, ale lista korzyści zdrowotnych buraków obejmuje wszystko, od wspierania zdrowia mózgu po poprawę wyników sportowych dzięki wysokiemu stężeniu przeciwutleniaczy i azotanów. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak buraki mogą poprawić sprawność układu krążenia? Mamy informacje, których potrzebujesz, aby dotrzeć do korzeni tego niesamowitego warzywa ogrodowego i odkryć, w jaki sposób może pomóc Ci naturalnie zachować zdrowie serca.

Dotarcie do korzeni buraków i ich korzyści

Pomimo zwyczaju ukrywania się pod ziemią, buraki, zwane również burakami, są jednymi z najbardziej pożytecznych warzyw rosnących w Twoim ogrodzie. Niektóre z korzyści zdrowotnych buraków obejmują obfite składniki odżywcze, w tym witaminy C i B6 oraz minerały, takie jak żelazo, magnez, a nawet potas.
Korzyści z buraków obejmują również przeciwutleniające fitoskładniki, o których wiadomo, że wspierają ogólny stan zdrowia. Stanowią również dobre źródło azotanów w diecie, które mogą być przekształcane przez organizm w tlenek azotu4 w celu poprawy funkcji krążenia.
Zadaj sobie pytanie, czy przy całym tym pożywieniu dostępnym z jednego prostego warzywa, buraki mogą być elementem układanki dla Twoich celów związanych ze zdrowym sercem?
Odpowiedź brzmi tak! Korzyści z buraków mogą wspierać zdrowie serca na kilka różnych sposobów.

Korzyści z buraków dla zdrowia serca

Jeśli chodzi o wspieranie zdrowego serca, buraki zawierają azotany w diecie, które organizm może wykorzystać do wytworzenia tlenku azotu. Z kolei tlenek azotu jest znany jako środek rozszerzający naczynia krwionośne, ponieważ pobudza naczynia krwionośne do rozszerzania się i rozluźniania. 
Może to bezpośrednio przyczynić się do zdrowia serca, ponieważ w ostatnich badaniach wykazano, że tlenek azotu ze spożywanych buraków wspomaga zdrowszy przepływ krwi.
Inną korzyścią zdrowotną buraków, które doceni twoje serce, jest fitoskładnikowa betalaina. Znany ze swoich właściwości przeciwutleniających, ten składnik odżywczy może również wspierać zdrowy przepływ krwi i promować ogólny stan układu krążenia.
Wykazano również, że betalaina w burakach promuje zarówno wyniki sportowe, jak i wysiłkowe, pomagając dostarczać mięśniom tlen, którego potrzebują do optymalnej pracy. W końcu zdrowie serca zależy od regularnej aktywności, więc dodając buraki do swojego planu przedtreningowego, możesz dać sobie zastrzyk energii, którego potrzebujesz, aby osiągnąć swoje cele cardio.

Przyjmowanie suplementów z buraków do serca

Jaki jest więc najlepszy sposób na dodanie buraków do programu zdrowia serca? Szukaj kapsułek z buraków, które są organiczne i minimalnie przetworzone. Będziesz cieszyć się spokojem, wiedząc, że Twój suplement jest jak najbardziej zbliżony do natury. Oczywiście, jeśli nie jesteś fanem tabletek, koncentrat soku z buraków zapewnia również korzyści zdrowotne buraków w zachwycającym napoju. Wykaż się kreatywnością i spróbuj dodać organiczny sok z buraków w proszku do swoich ulubionych koktajli. 

Zdrowie układu krążenia to coś, co każdy powinien wziąć sobie do serca. Wybierając odpowiedni suplement, nie pominiesz „buraka” na drodze do poprawy samopoczucia i lepszej wydajności! Zawsze służąc naszym klientom.

 

Źródło:

https://www.swansonvitamins.com/blog/articles/for-a-healthy-heart-never-skip-a-beet.html

pixel