Najlepsze suplementy dla skupienia i produktywności

2022-08-30
Najlepsze suplementy dla skupienia i produktywności

Wszyscy znamy uczucie rozproszenia, gdy wpatrujemy się w ekran komputera lub pracujemy nad projektem. W świecie pełnym alertów e-mail, powiadomień tekstowych i zaproszeń na spotkania — nic dziwnego, że trudno nam się skupić!

Mamy świetną listę pomocnych suplementów, które poprawiają koncentrację, ale czasami kilka drobnych zmian w codziennej aktywności może również pomóc w utrzymaniu koncentracji. Zacznij od wystarczającej ilości snu i trzymaj się zdrowej diety z dużą ilością wody. Ćwiczenia przez cały dzień utrzymują krążenie krwi i mogą zachować czujność. Dodatkowo może przynieść korzyści Twojemu sercu!

Innym łatwym sposobem na pozostanie skupionym jest bycie świadomym tego, co cię rozprasza. „Stwórz środowisko, które sprzyja skupieniu i koncentracji” – powiedziała Amy Sunderman, dyrektor ds. nauki i innowacji w Swanson. „Można to osiągnąć, wyłączając lub umieszczając urządzenia technologiczne poza zasięgiem wzroku i wyłączając ich dzwonki, a także przeznaczając czas na poświęcenie się konkretnym zadaniom. Może to umożliwić poszczególnym osobom ignorowanie innych czynników rozpraszających uwagę i skupienie się na wykonywanym zadaniu”.

Co się stanie, jeśli wypróbowałeś wszystkie powyższe zalecenia i nadal jesteś rozproszony przez cały dzień? Każdy chce osiągać najlepsze wyniki, a czasami suplementy są na to świetnym sposobem. „Dla zdrowych osób suplementy diety zapewniają zdrowe opcje” – powiedział Sunderman. „Mogą pomóc we wspieraniu skupienia i koncentracji”.

 

Najlepsze suplementy dla skupienia i produktywności:

1. Acetylo-L karnityna

Przechodzi przez barierę krew-mózg, aby wspierać zdrowie i funkcjonowanie mózgu. Znany z promowania koncentracji.

2. Ashwagandha

Pomaga zwalczać negatywny wpływ stresu na organizm. Znany z właściwości uspokajających, wsparcia psychicznego.

3. Bacopa

Zawiera składniki odżywcze, które wzmacniają ważne neuroprzekaźniki w mózgu. Znany ze skupienia psychicznego, wspomagania pamięci.

4. Cytykolina

Działa w celu powstrzymania związanego z wiekiem spadku funkcji poznawczych. Cytykolina to witamina z grupy B, która pomaga zwiększyć produkcję neuroprzekaźników. Znany z obsługi pamięci związanej z wiekiem.

5. DHA

Niezbędne kwasy tłuszczowe (NNKT) pochodzące z ryb zimnowodnych. Znany z dobrego samopoczucia ciała i zdrowia psychicznego.

6. Ginkgo biloba

Tradycyjny ulubiony ziołowy dla zdrowia poznawczego. Znany ze wspomagania pamięci, czujności umysłowej.

7. Żeń-szeń

Używany od wieków w Azji dla dobrego samopoczucia ciała. Znany z sprawności umysłowej, krążenia.

8. Lion's Mane

Grzyb zawierający naturalne składniki znane jako erinacyny, które mogą promować zdrowie mózgu i komórek nerwowych. Znany z czujności umysłowej, ogólnego wsparcia mózgu.

9. L-Teanina

Unikalny aminokwas pozyskiwany z liści zielonej herbaty. Znany z relaksacji, stymulacji fal mózgowych.

10.  Fosfatydyloseryna

Niezbędny składnik neuroprzekaźników, który sprawia, że ​​mózg pracuje na najwyższych obrotach. Znany z odżywiania psychicznego, zdrowia mózgu.Czy wypróbowałeś któryś z tych produktów skupiających się i zwiększających wydajność? Jaki suplement na koncentrację jest dla Ciebie najlepszy?

 

Źródło:

https://www.swansonvitamins.com/blog/articles/top-supplements-for-focus-and-productivity.html

pixel