Najlepsze witaminy i suplementy dla zdrowia kości

2023-09-18
Najlepsze witaminy i suplementy dla zdrowia kości

Kiedy się starzejemy, kluczowym celem, który możemy sobie wyznaczyć jako priorytet, jest utrzymanie silnych i zdrowych ciał. Cel ten może objawiać się na wiele sposobów – niektórzy mogą bardziej skupiać się na zdrowiu stawów, inni na kontrolowaniu wagi i ćwiczeniach.

Wszystko dobrze, ale czasami zapominamy o naszym fundamencie.

Nasze kości stanowią strukturę (lub szkielet, dosłownie) naszego ciała – bez nich wszystko mogłoby wyglądać trochę… inaczej. Utrzymywanie mocnych kości z biegiem czasu jest ważne dla każdego, ale czasami zapominamy, jak fundamentalny jest nasz układ kostny. Jeśli jednym z Twoich celów w zakresie zdrowszego trybu życia jest utrzymanie mocnych kości, być może mamy pewne metody, które mogą Ci pomóc.

Jak mierzy się zdrowie kości?

Gęstość zdrowych kości zmienia się z biegiem czasu i może wpływać na ich funkcjonowanie i integralność. Tak naprawdę po 50. roku życia tracimy gęstość kości szybciej, niż jesteśmy w stanie ją odbudować. Zazwyczaj testy gęstości kości służą do pomiaru zawartości minerałów w kościach (takich jak wapń) za pomocą promieni rentgenowskich lub specjalistycznej tomografii komputerowej. Im gęstsze upakowanie minerałów, tym mocniejsze kości.

W zależności od sytuacji lekarz sugeruje czasami hormonalną terapię zastępczą. Jednakże pomocne może być włączenie witamin i suplementów poprawiających zdrowie kości w połączeniu ze zdrową dietą obejmującą takie produkty, jak jajka, łosoś, tuńczyk, mleko, migdały i warzywa liściaste. proaktywnie na rzecz odżywiania siły kości.

Typowe problemy zdrowotne kości

Ponieważ gęstość kości ma tendencję do zmniejszania się z wiekiem, problemy ze zdrowiem kości mogą być dość powszechne. Niektóre z najbardziej rozpowszechnionych to:

Utrzymanie prawidłowej gęstości kości
Utrzymanie integralności kości
Zapewnienie zdrowego poziomu składników odżywczych kości
Wspomaganie zdrowej odbudowy kości

Rozmowa z lekarzem na temat zapobiegania i leczenia utraty masy kostnej to najlepszy sposób, aby upewnić się, że dbasz o swoje zdrowie i jesteś bezpieczny w zakresie dostępnych opcji i zajęć.

Najlepsze witaminy i suplementy wspierające dobrą gęstość kości

Oprócz nawyków zdrowego stylu życia, takich jak prawidłowe odżywianie, ćwiczenia i powstrzymywanie się od palenia, dodawanie witamin, suplementów i minerałów do codziennej rutyny może pomóc w dostarczeniu dodatkowych składników odżywczych wzmacniających kości. Oto niektóre zalecenia naszych ekspertów dotyczące budowania mocnych podstaw zdrowia kości.

Wapń
Jako najobficiej występujący minerał w organizmie, występujący w 99% w kościach, logiczne jest, że ten minerał zapewnia strukturę i integralność zdrowia szkieletu – w połączeniu z kolagenem utrzymuje również kości mocne i elastyczne
Witamina D
Często łączona z wapniem, witamina ta nie tylko pomaga w mineralizacji kości, ale także umożliwia naszemu organizmowi skuteczne wchłanianie wapnia
Witamina K2
Pomocny w metabolizmie kości i często łączony z witaminą D, aby pomóc w utrzymaniu gęstości kości3
Magnez
Pomaga w redystrybucji wapnia z krwi i tkanek miękkich do kości, zapewniając zdrowie układu kostnego
Formuły kombinowane
Dostarczaj synergicznych składników, takich jak wapń, witamina D i witamina K, aby wzmocnić ogólną siłę i zdrowie kości

 

Źródło:

https://www.swansonvitamins.com/blog/articles/top-vitamins-for-bone-health.html

pixel