Sojusznicy wspierający stres

2022-05-06
Sojusznicy wspierający stres

W dzisiejszych czasach łatwo jest czuć się zestresowanym. Niezależnie od tego, czy jest to stres związany z pracą, czy po prostu napięty harmonogram, jest wiele rzeczy, które wpłyną na Twój nastrój.

Na szczęście nie jesteś osamotniony, ponieważ Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne informuje, że około jedna trzecia z nas często odczuwa stres, podczas gdy około połowa twierdzi, że stres ma negatywny wpływ na nasze życie osobiste.

Na szczęście istnieją naturalni sojusznicy wspierający stres, którzy mogą pomóc, gdy tego potrzebujesz. W końcu nie musisz się stresować swoim stresem! Wiedza daje siłę, więc przyjrzyjmy się dokładnie, czym jest stres.

Co to stres?

Zrozumienie tego, co czujesz, jest często najlepszym punktem wyjścia, gdy pytasz, jak poprawić swój nastrój. Dlatego ważne jest posiadanie roboczej definicji. Czym więc jest stres?

Pomyśl o tym w ten sposób: stres to uczucie, które pojawia się, gdy wydaje się, że nie możesz poradzić sobie z pewną presją lub nawet wtedy, gdy sytuacje lub wydarzenia wydają się przytłaczające. Stres to sposób, w jaki twoje ciało reaguje na te naciski.

Jak złagodzić stres?

Nauka łagodzenia stresu może być jednym z najważniejszych kroków, jakie podejmujesz w kierunku ogólnego samopoczucia, ponieważ stres może negatywnie wpływać na prawie każdy system w Twoim ciele.

Być może jedne z najbardziej znanych sposobów łagodzenia stresu w życiu codziennym obejmują ćwiczenia oddechowe i naukę medytacji. Ważne jest, aby zastanowić się, jak czujemy się w środku i pamiętać o praktykowaniu technik relaksacyjnych, takich jak uważność i świadomość ciała.

Czasami nawet drobne zmiany w naszym otoczeniu mogą pomóc złagodzić stres i poprawić nasz nastrój. Używanie dyfuzora olejków eterycznych do uwalniania kojących zapachów to popularna forma aromaterapii, często stosowana w celu wywołania spokojnego nastroju. Niektóre popularne olejki eteryczne używane w ten sposób to lawenda i słodka pomarańcza.

Oczywiście nauka łagodzenia stresu to tylko pierwsza część wspierania zdrowego systemu wspierania stresu. Czasami potrzebujemy trochę dodatkowego wsparcia, a kiedy tak się stanie, dobrym pomysłem może być rozważenie niektórych sprzymierzeńców naturalnego wsparcia stresu dostępnych w postaci suplementów.

Jaki jest najlepszy suplement na stres?

W rzeczywistości istnieje kilka witamin i minerałów, które odgrywają ważną rolę w promowaniu zdrowej reakcji na stres.

Na przykład badania różnych członków rodziny witamin B wykazały, że suplementacja tymi składnikami odżywczymi może mieć pozytywny wpływ na stres.

Na przykład witamina B5 (kwas pantotenowy) pomaga w regulacji nadnerczy (gdzie powstają hormony stresu), podczas gdy witamina B6 pomaga uspokoić układ nerwowy.

Jednym z niezbędnych minerałów wspierających stres jest magnez. Magnez pomaga ustabilizować nastrój, regulując neuroprzekaźniki w mózgu, wiążąc te uspokajające i blokując te bardziej pobudzone. Dzięki temu całe ciało czuje się bardziej zrelaksowane w stresujących chwilach.

Zioła na stres

Dostępne są również ziołowe suplementy wspomagające stres, szczególnie w kategorii znanej jako adaptogeny. Badania nad tą kategorią ziół wykazały pozytywny wpływ na zwiększenie energii w odpowiedzi na zmęczenie związane ze stresem i ogólnie korzystny wpływ na zdolność organizmu do zdrowej reakcji na stres.

Zioła adaptogenne obejmują tradycyjny indyjski krzew znany jako Ashwagandha. Ten niesamowity suplement ziołowy był używany od wieków w tradycjach ajurwedyjskich, podczas gdy nowsze badania naukowe wykazały jego zdolność do promowania spokoju przy jednoczesnym obniżeniu poziomu hormonu stresu, kortyzolu.

Innym ziołem adaptogennym, które może wyeliminować naturalne wsparcie stresu, jest korzeń traganka (Astragalus root). To koreańskie zioło zostało przebadane klinicznie pod kątem pozytywnego wpływu na poprawę ogólnego samopoczucia w ramach zdrowej reakcji na stres i tradycyjnie było używane w Azji w celu promowania spokoju.

Każde z ziół można przyjmować w formie suplementu, ale dla wygody i dodatkowych korzyści rozważ połączenie formuły, która oferuje te i inne zioła łagodzące stres razem.

Oprócz witamin, minerałów i ziół, które już omówiliśmy, dostępne są inne pomocne suplementy, które mogą promować zdrową reakcję na stres.

Przykładem może być aminokwas L-tyrozyna. Neuroprzekaźnik, L-tyrozyna, działa w mózgu, pomagając w tworzeniu poprawiającej nastrój serotoniny i dopaminy,10 które są kluczowe dla łagodzenia stresu.

Nie stresuj się stresem!

Aby podnieść się na duchu i radzić sobie ze stresem w zdrowy sposób, pamiętaj, aby wystarczająco dużo spać, często ćwiczyć i spędzać czas z tymi, którzy sprawiają, że czujesz się dobrze ze sobą. I nie zapomnij rozważyć dodania kilku suplementów, które przyjrzeliśmy się Twojej codziennej rutynie zdrowotnej!

Źródło:

https://www.swansonvitamins.com/blog/articles/natural-stress-support-allies.html

pixel