Suplementy i witaminy dla zdrowia oczu

2023-08-02
Suplementy i witaminy dla zdrowia oczu

Zdrowie oczu i wzroku jest priorytetem, o który każdy musi dbać, aby zachować optymalne samopoczucie przez całe życie. W rzeczywistości utrzymanie dobrego wzroku może wiązać się z korzyściami wykraczającymi poza zwykłe dobre widzenie, ponieważ zdrowy wzrok może wspierać aktywny tryb życia i jest również powiązany z lepszym ogólnym samopoczuciem psychicznym.

Aby przez długi czas cieszyć się optymalnym zdrowiem oczu, ważne jest stosowanie zróżnicowanej diety bogatej w witaminy i inne składniki odżywcze, które mogą wspomagać różne części oka, takie jak siatkówka i plamka żółta. Najlepsze witaminy dla zdrowia oczu to witamina A, witamina C, a nawet witamina E, a także minerały, takie jak cynk i pigmenty karotenoidowe, takie jak luteina, zeaksantyna lub beta-karoten.

Diety mogą być pyszne, ale czasami mogą mieć luki żywieniowe. W tym miejscu suplementy diety mogą odegrać pomocną rolę. Suplementy dla zdrowia oczu są szczególnie korzystne, ponieważ niektóre z najważniejszych składników odżywczych mogą nie być łatwo pozyskiwane z samych źródeł dietetycznych.

Typowe problemy ze zdrowiem oczu

Typowe wyzwania dla zdrowia oczu mogą obejmować:

Zmęczenie oczu,
Zmęczenie oczu spowodowane ekspozycją na niebieskie światło,
Wyzwania wzrokowe związane z poziomem glukozy we krwi,
Problemy związane ze zdrowiem plamki żółtej,
Inne wyzwania związane z wiekiem lub kontuzjami.

Kto musi przyjmować witaminy i suplementy dla zdrowia oczu?

Promowanie zdrowia oczu dla wzroku jest dobrym pomysłem w każdym wieku, chociaż wiele osób myśli o tym dopiero w późniejszym życiu lub gdy pojawią się problemy ze wzrokiem. Często dobre samopoczucie całego ciała oznacza utrzymanie zdrowia i obronę przed przyszłymi problemami, i dotyczy to również zdrowia oczu.

Krótko mówiąc, rozważenie suplementów dla zdrowia oczu to świetny plan, niezależnie od wieku czy kondycji fizycznej. Podobnie jak w przypadku innych suplementów, po prostu przedyskutuj swoje obawy z lekarzem, aby zobaczyć, jakie suplementy dla zdrowia oczu mogą być dla Ciebie najlepsze.

Jak suplementy mogą pomóc mojej wizji?

Suplementy diety mają na celu uzupełnienie zdrowej diety i stylu życia. Obejmuje to ochronę przed wyzwaniami dla dobrego widzenia, które mogą pojawić się z czasem. W szczególności badania wykazały korzyści zdrowotne niektórych witamin i innych suplementów dla ogólnego zdrowia oczu.

Przyjmując te suplementy w połączeniu z zaleceniami lekarza, witaminy i pigmenty karotenoidowe mogą pomóc w obronie przed uszkodzeniem przez wolne rodniki, a także promować zdrowie określonych części oka, takich jak siatkówka i plamka żółta.

Suplementacja odżywcza polega na zapewnieniu organizmowi narzędzi potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania i pomocy w długoterminowej ochronie dobrego samopoczucia, które trwa.

Witaminy i suplementy, które promują dobre zdrowie oczu:

Luteina & Zeaksantyna- potężna formuła łączona zawierająca luteinę pochodzącą z ekstraktów z nagietka i zeaksantynę OmniXan®. Te karotenoidy pigmentowe działają w celu ochrony plamki żółtej oka w celu zapewnienia długotrwałego zdrowia, a nawet mogą zapewniać ochronę przed zmęczeniem oczu spowodowanym ekspozycją na niebieskie światło z urządzeń elektronicznych, takich jak smartfony lub ekrany komputerów.

https://www.prozdrowo.pl/product-pol-693-Luteina-Zeaksantyna-60kapsulek-suplement-diety.html

Luteina- suplement ten zapewnia wsparcie karotenoidów, którego Twoje oczy potrzebują dla doskonałego zdrowia siatkówki i plamki żółtej. Oprócz zapewniania ochrony antyoksydacyjnej przed wolnymi rodnikami, luteina działa również w celu ochrony oczu przed napięciem i zmęczeniem spowodowanym ekspozycją na niebieskie światło.

https://www.prozdrowo.pl/search.php?text=luteina

 Vison Defense- zapewniając poparte naukowo korzyści dla zdrowia oczu i ochronę przed zmęczeniem oczu spowodowanym ekspozycją na niebieskie światło, ta formuła zawiera Lutemax® 2020 i innowacyjną mieszankę przeciwutleniaczy zawierającą ekstrakt z brokułów TrueBroc®, ekstrakt z borówki Mirtoselect® i astaksantynę AstaPure®, aby wzmocnić działanie luteiny dla zdrowszej siatkówki.

https://www.prozdrowo.pl/product-pol-694-Vision-Defense-60-kaps-suplement-diety.html

Pycnogenol — ta opatentowana formuła, wykonana ze standaryzowanej postaci ekstraktu z kory francuskiej sosny nadmorskiej, zapewnia wiele korzyści zdrowotnych, w tym wspieranie integralności naczyń włosowatych w oczach. To z kolei może pomóc w promowaniu ostrości wzroku i wspierać osoby z pewnymi wyzwaniami wzrokowymi związanymi z kontrolą poziomu glukozy we krwi.

https://www.prozdrowo.pl/product-pol-504-Pycnogenol-50mg-50kaps-suplement-diety.html?query_id=4

Astaksantyna- jest organicznym związkiem chemicznym pozyskiwanym z algi Haematococcus Pluvialis. Jest ona uważana za jeden z karotenoidów (grupa pigmentów roślinnych, które odpowiedzialne są za barwę owoców i kwiatów) o najsilniejszych właściwościach antyoksydacyjnych (neutralizuje szkodliwe działanie wolnych rodników). W przyrodzie występuje jedynie w algach i drobnych skorupiakach, dzięki czemu mogą one przetrwać w niesprzyjających warunkach. Wykazano, że astaksantyna faktycznie przekracza barierę krew-mózg i barierę krew-siatkówka, co oznacza, że ma pozytywny wpływ na mózg, ośrodkowy układ nerwowy i zdrowie oczu.

https://www.prozdrowo.pl/product-pol-689-Astaksantyna-60kaps-suplement-diety.html

Zdrowie oczu, na które możesz czekać

Twoje oczy reprezentują nie tylko część twojego wyglądu fizycznego, ale także „okno”, przez które widzisz świat i wszystkie jego niesamowite widoki. Z tego powodu promowanie zdrowia oczu i wzroku jest ważną częścią każdego programu odnowy biologicznej.

 

Źródło:

https://www.swansonvitamins.com/p/swanson-ultra-synergistic-eye-formula-lutein-zeaxanthin-60-sgels-SWU986?sourcecode=intstwd9a

pixel