Twoi sprzymierzeńcy w zakresie zdrowych stawów

2023-01-27
Twoi sprzymierzeńcy w zakresie zdrowych stawów

Nie idź sam! Czterech sojuszników, na których możesz liczyć!

Przy tak wielu składnikach odżywczych dostępnych dla zdrowia stawów, możemy nie wiedzieć, które z nich są dla nas odpowiednie. Poznajmy niektóre z najpopularniejszych, popartych badaniami naukowymi składników dla zdrowych stawów.

Oto czterech sojuszników, na których możemy liczyć:

 Wspólny komfort -> TART CHERRY

Wiśnie cierpkie wzmacniają ważne struktury kolagenowe w tkance łącznej i pomagają metabolizować kwas moczowy, co czyni je cennym czynnikiem przyczyniającym się do zdrowia stawów. Wspierają funkcję stawów i zapewniają wsparcie antyoksydacyjne. Możesz jeść kwaśne wiśnie, ale wygodniejsze jest przyjmowanie suplementu.

https://www.prozdrowo.pl/product-pol-445-HiActives-Tart-Cherry-suplement-diety.html?query_id=6

Mobilność ->  HYALURONIC ACID

Kwas hialuronowy znajduje się w każdej tkance ciała, skoncentrowany w tkankach łącznych, takich jak chrząstka i skóra. Jest integralną częścią płynu stawowego, gdzie służy jako środek smarny do stawów i amortyzator, wspomagający komfortową mobilność. Doustna suplementacja kwasu hialuronowego to wygodny sposób na uzyskanie jego korzystnych dla stawów korzyści.

https://www.prozdrowo.pl/product-pol-464-Hyaluronic-Acid-Complex-60-kaps-suplement-diety.html?query_id=7

Zdrowa tkanka łączna -> GLUKOZAMINA Z CHONDROITYNĄ

Wraz z wiekiem chrząstka może słabnąć i zaczynać się rozpadać. Glukozamina i chondroityna są głównymi budulcami chrząstki, a dowody kliniczne wskazują, że suplementy glukozaminy mogą wspierać zdrowie tej ważnej tkanki łącznej. W połączeniu glukozamina i chondroityna są bardziej skuteczne we wspieraniu zdrowia stawów. Suplementy glukozaminy i chondroityny należą do najpopularniejszych opcji dla zdrowia stawów.

https://www.prozdrowo.pl/product-pol-437-Glukozamina-z-chondroityna-suplement-diety.html?query_id=8

Elastyczność -> MSM

MSM jest naturalnie występującą formą niezbędnej siarki mineralnej. Jest łatwo wchłaniany przez organizm i wspiera zdrowie tkanki łącznej, w tym chrząstek, kolagenu i włosów. MSM poprawia elastyczność stawów, ruchliwość i sprawność fizyczną. Można go uzyskać z żywności w ich naturalnym stanie, takiej jak pomidory i liście zielonych warzyw lub uzyskanych w formie uzupełniającej z tabletek, proszków, kremów i nie tylko.

https://www.prozdrowo.pl/search.php?text=swanson+msm

 

Źródło:
https://www.swansonvitamins.com/blog/articles/your-4-joint-health-allies.html

pixel