O naszych markach

Swanson

Firma Swanson Health Products została założona w 1969 roku, jako wynik marzenia jednego człowieka o obdarowaniu całego świata dobrym zdrowiem. I dzisiaj Firma kontynuując to marzenie, dociera do milionów ludzi świadomych swojego zdrowia w Stanach Zjednoczonych oraz na całym świecie.

Początek rodzinnej firmy to emigracja Augusta Swansona, który zostawił swój dom w Szwecji i w połowie lat 90-tych XIX wieku znalazł się w Północnej Dakocie w USA, osiedlając się w mieście Fargo. W 1915 roku urodził się jego syn Leland. Wychowując się na równinach Północnej Dakoty, młody Leland dorastał w zauroczeniu przyrodą oraz pięknem łanów pól pszenicy i jęczmienia falujących na letnim wietrze. Leland szczęśliwie przetrwał działania wojennie bez żadnych ran i w 1945 roku został zwolniony ze służby. Pasją Lelanda Swansona była gra w golfa. Niestety, pod koniec lat 50-tych zauważył, że gra w golfa sprawia mu coraz więcej kłopotów. Były to początki artretyzmu i Leland zaczął szukać pomocy. Pomimo wysiłków lekarzy jego stan się nie poprawiał. Postanowił więc sam pogłębić wiedzę na temat chorób.

Leland czytał wszystko, co mu wpadło do rąk i wraz z pogłębianiem swojej wiedzy na temat odżywiania Leland zwiększał ilość i różnorodność zażywanych suplementów diety, generalnie skupiając się na zdrowiu. Do roku 1968 składane zamówienia obejmowały już znaczące ilości i Leland zaczął zastanawiać się nad zamówieniami hurtowymi, aby zawsze mieć pod ręką niezbędne ilości. Zdecydował się zamówić 5 tys. kapsułek witaminy E bezpośrednio u producenta w Ohio i rozpoczął sprzedaż suplementów z dostawą pocztową do klienta. Niedługo po tym Leland zamówił inne suplementy diety oraz produkty lecznicze, zebrał je w nieduży katalog i rozesłał go do potencjalnych klientów.

Kiedy Leland podjął decyzję o sprzedaży suplementów diety oraz o dostarczaniu szansy na lepsze zdrowie bezpośrednio do każdego domu w kraju, ustanowił jednocześnie podwaliny pod Swanson Health Products (SHP), deklarując, że „zadowolenie i dobro naszych klientów jest naszym najcenniejszym skarbem". Zobowiązał się „dostarczać najlepszej jakości suplementy diety po możliwie najniższej cenie gwarantując uczciwy i wyjątkowy serwis". Właśnie te zasady są aktualne do dziś i tworzą one solidny fundament, na którym zbudowana jest firma SHP.

Lee Swanson – syn Lelanda podkreśla sukces firmy „W naszej firmie traktujemy każdego naszego klienta, tak jak traktuje się swojego dobrego przyjaciela, czy sąsiada i mam nadzieje, że większość ludzi to docenia. Kiedy ktoś robi zakupy w Swanson, może spodziewać się za każdym razem szybkiej i miłej obsługi. Ciężko oszacować wartość takiej obsługi, ale wydaje nam się, że różnica jest ewidentna. Prawdopodobnie nasze atrakcyjne ceny produktów są pierwszym powodem zakupu w naszej firmie, ale z pewnością wyjątkowa obsługa naszych klientów jest tym czynnikiem, który sprawia, że klienci wracają do nas. To jest dokładnie tak, jak na samym początku powiedział mój ojciec, że „zadowolenie i dobro naszych klientów jest naszym najcenniejszym skarbem".

Producent:
Swanson Health Products
Fargo, ND 58108, USA

Genacol®

Guy Michaud, założyciel marki Genacol®, jest architektem najlepszego kolagenu dla zdrowia stawów na rynku! W połowie lat 90. firma badawczo-rozwojowa z Montrealu odkryła zalety hydrolizatu kolagenu jako naturalnego suplementu poprawiającego zdrowie stawów.

W październiku 2000 r. wprowadzono na rynek oryginalny preparat Original Formula marki Genacol®, wykonany w 100% z kolagenu AminoLock® Collagen marki Genacol®. Bardzo szybko ten innowacyjny produkt stał się niekwestionowanym sukcesem ze względu na jego skuteczne działanie na zdrowie stawów. Na przestrzeni lat, marka Genacol® była laureatem wielu ważnych nagród, takich jak „Przedsiębiorca roku firmy Ernst and Young” (Entrepreneur of the Year Ernst and Young) w kategorii „Zdrowie i Nauka”, a także otrzymał pierwszą pozycję w dziedzinie zdrowia w magazynie Profit 100 za swoje postępy między rokiem 2004 a rokiem 2009. Produkty marki Genacol® są obecnie dostępne w ponad 40 krajach.

Kolagen AminoLock® posiada peptydy o najniższej na świecie wielkości cząsteczek, o wielkości mniejszej niż 1 kDa, co zapewnia lepszą biodostępność i udowodnioną skuteczność dla zdrowia stawów.
Co oznacza „kolagen o najniższej na świecie masie molekularnej”?
Oznacza to, że w odróżnieniu od innych suplementów z hydrolizowanym kolagenem, z których absorpcją organizm ma problemy, peptydy Kolagenu AminoLock® są 3 razy mniejsze!
Ponieważ Kolagen AminoLock® jest mniejszy, łatwiej przechodzi przez barierę układu trawiennego, przez co większa jest jego biodostępność i lepsze są efekty!

Dowodem skuteczności stosowania unikalnego kolagenu AminoLock® jest to, że jest on obecnie zgłoszony do opatentowania w USA (numer zgłoszenia 62/426,908) i Kanadzie (numer zgłoszenia 017808-0005). Co więcej, skuteczność produktu jest poparta trzema opublikowanymi badaniami  klinicznymi.

Producent:
Genacol
81 Gaston-Dumoulin,
Blainville, Canada J7C 6B4

Martinez Nieto S.A.

Martinez Nieto S. A. to hiszpańskie laboratorium, które specjalizuje się w produkcji i sprzedaży suplementów diety, kosmetyków naturalnych, olejków eterycznych i zdrowej żywności pod marką MARNYS®.

Zlokalizowane w Kartagenie laboratoria zostały założone w 1968 roku, których motywacją była i w dalszym ciągu jest - produkcja przyjaznych dla ciała i środowiska, naturalnych i organicznych produktów.

Od tego czasu MARNYS® stał się liderem w rozwoju, produkcji i dystrybucji naturalnych produktów pielęgnacyjnych o najwyższych standardach jakości.

Firma jest mocno zaangażowana w badania, rozwój i innowacje, a także inwestowanie w ciągłe szkolenia swojego zespołu ludzkiego, technicznego i logistycznego. Współpracuje z różnymi instytucjami i uniwersytetami, takimi jak: Universidad Catolica San Antonio de Murcia (UCAM), Universidad de Murcia (UM) oraz Universidad Politecnica de Cartagena (UPCT).

MARNYS® jest jednym z głównych liderów rynku i marką referencyjną m.in. w takich krajach jak: Arabia Saudyjska czy Kuwejt.

Producent:Marnys
Pol. Ind. Los Camachos SurAv. del Carbono,
9630369 Los Camachos / Cartagena (SPAIN)

Martinez Nieto S.A.

Firma NOW produkuje naturalne, zdrowe produkty żywnościowe oraz suplementy diety od roku 1968, a jakość oraz bezpieczeństwo produktów zawsze stanowiły najwyższy priorytet. Misją firmy jest nadanie produktom i usługom wartości, które umożliwią ludziom zdrowsze życie. Nieustannie wypełniają tę misję produkując bezpieczne, naturalne produkty pierwszorzędnej jakości, które stanowią uzupełnienia każdego zdrowego stylu życia.

Na początku lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku branża zdrowej żywności była w powijakach. “Zdrowa żywność ” to było coś nieznanego i osobliwego, a entuzjastów zdrowej żywności kojarzono z hipisami lub uważano za dziwaków. W tych surowych latach wczesnego rozwoju, przedsiębiorca Elwood Richard założył niewielką sieć sklepów z artykułami zdrowotnymi w rejonie Chicago, zwanych Health House. Elwood zrobił dyplom z chemii fizycznej, a jego badania na uczelni koncentrowały się na poprawie sprawności fizycznej poprzez stosowanie zdrowej żywności i suplementów diety. Wiedza którą zdobył w owym czasie pozostawiła u niego silną wiarę w korzystny wpływ naturalnych produktów na zdrowie oraz na jakość życia i stała się podstawą trwającej całe życie fascynacji zagadnieniami odżywiania oraz zdrową żywnością.

Po utracie klientów na rzecz lokalnego supermarketu z powodu wysokich kosztów jego produktów, Elwood zdał sobie sprawę z tego, że aby jego sklepy ze zdrową żywnością mogły przetrwać i rozwijać się, musiały oferować naturalne produkty w przystępnej cenie. Zdrowa żywność nie utrzymała by się, gdyby nikt nie mógł sobie na nią pozwolić. Złożył więc własną firmę zajmującą się wytwarzaniem naturalnych produktów aby zaopatrywać swoje sklepy i dzięki temu uzyskał pełną kontrolę nad kosztami i jakością produktu. Narodziła się firma NOW® Foods.

NOW do dzisiaj stanowi własność rodziny Richardów i rozwinęła się tak, że należy do najbardziej rozpoznawalnych marek w branży naturalnych produktów i oferuje jedną z najbardziej rozbudowanych linii naturalnych produktów na rynku. Firma NOW zawsze pozostawała wierna oryginalnej wizji Elwooda – aby zaspokajać zapotrzebowanie konsumentów na zdrową żywność oferując niedrogie, wysokiej jakości naturalne produkty.

Producent:
NOW Foods
Bloomingdale, IL
60108, US

pixel